۲۷ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

چسب زدن بینی بعد از عمل

خرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

چسب زدن بینی بعد از عمل

در صورتی که افراد از ظاهر بینی خود ناراضی باشند به طور معمول اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند . عمل جراحی بینی به منظور تغییر شکل کلی بینی و همچنین رفع نواقص ایجاد شده در بینی انجام می شود . پس از انجام عمل جراحی بینی رعایت نکات پس از عمل از اهمیت زیادی برخوردار است .

یکی از مواردی که پس از جراحی بینی باید رعایت شود چسب زدن بینی بعد از عمل می باشد . توصیه ی پزشک برای چسب زدن بینی بعد از عمل برای کمک به منقبض شدن پوست و دربرگرفتن استخوان ها و غضروف ها می باشد . چسب زدن بینی بعد از عمل به پیشگیری از ایجاد بافت زخم در بین پوست و بافت استخوان و غضروف کمک می کند . در صورت ایجاد بافت زخم و انقباض پوست ، پوست نمی تواند اطراف ساختار اصلی خود را به طور مناسب بپوشاند و موجب بروز ناهمواری و برآمدگی بر روی بینی می شود .

 

پس از انجام جراحی بینی به مدت ۳ تا ۴ هفته چسب زدن بینی توصیه می شود و برای کسب نتیجه ی مطلوب تر بهتر است چسب زدن به بینی تا چند ماه ادامه پیدا کند .
دو فایده ی چسب زدن بینی بعد از عمل :

کاهش میزان التهاب و تورم ناشی از عمل جراحی بینی
شکل گیری بهتر بینی

باید از چه نوع چسبی استفاده شود ؟

به افراد توصیه می شود یک و نیم سانتی متر از نوار چسب های پزشکی ساخته شده از کاغذ را استفاده کنند . این چسب ها که قیمت مناسبی هم دارند را می توان از دارو خانه ها تهیه نمود . بعضی از پزشکان ترجیح می دهند از چسب های میکرومنفذ دار استفاده کنند زیرا موجب بروز آلرژی در فرد نخواهد شد . قبل از چسب زدن بینی باید روی بینی و گونه ها را با آب ولرم و صابون و یا پنبه و الکل تمیز کنید . این کار موجب پاک شدن چربی و مواد آرایشی از روی پوست می شود .