۲۸ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

رکوردهای فناورانه جدید ثبت شده در کتاب گینس

خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

رکوردهای فناورانه جدید ثبت شده در کتاب گینس

رکورد هـای فناورانه جدید ثبت شده در کتاب کتاب گینس,شرکت سونی در جریان برگزاری «کنگره جهانی تلفن‌همراه» در بارسلونای اسپانیا ۱۹۶ دستگاه گوشی هوشمند Xperia ZL را کنار یک دیگر قرار داد کـه این سطح در فضایی بـه مساحت ۱۴متر در ۱۴ متر ایجاد شد. این گوشی‌ها با یک دیگر سازماندهی شدند تا در نهایت بزرگ ترین سطح موزاییکی جهان برای پخش نمایش ساخته شود و عکسهای ویدیویی در آن بـه نمایش درآید.

«کتاب رکورد هـای جهانی رکورد هـای گینس» کـه اولین نسخه آن درسال ۱۹۵۵ چاپ شد، موثق‌ترین منبع جهان برای ثبت رکوردها و اتفاقات قابل ملاحظه محسوب می شود و هر سال یک نسخه ویژه از این کتاب بـه چاپ می رسد کـه در آن رکوردها در زمینه‌های مختلف تقسیم‌بندی شده‌اند.

کتاب کتاب گینس بـه قدری شهرت و اهمیت یافته اسـت کـه اینروزها برای آن انواع برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی تولید می شود، مجلات مختلف دراین باره بـه چاپ می رسد و برخی موزه‌ها فقط برای نگه داری از اشیایی کـه دراین کتاب بـه ثبت رسیده‌اند تأسیس شده اسـت.

در همین راستا مرکز Jim Pattison Group بعنوان ناشر اصلی کتاب رکورد هـای جهانی، هفته گذشته با ثبت Call of Duty بعنوان بهترین بازی ویدیویی تاریخ اعلام کرد کـه اینروزها رکوردهایی کـه در زمینه فناوری بـه ثبت می رسند

بیش از دیگر بخش‌ها برای مردم محبوبیت دارند و البته، در حوزه فناوری بیش از دیگر بخش‌ها رکورد جهانی ثبت می شود. گروه انتشارات Jim Pattison Group در جریان ثبت این بازی ویدیویی، لیست آخرین رکورد هـای جهانی کـه در حوزه فناوری ثبت شده‌اند را نیز منتشر کرد.

بهترین بازی ویدیویی جهان
هفته گذشته Call of Duty بعنوان بهترین بازی ویدیویی جهان وارد کتاب کتاب گینس شد و پس ازآن بازی Super Mario عنوان دوم و Grand Theft Auto عنوان سومین بازی ویدیویی برتر در طول تاریخ رابه خود اختصاص داد.

کتاب رکورد هـای جهانی برای این انتخاب بیش از ۵ هزار کاربر در ۱۴۰ کشور را دریک نظرسنجی آنلاین شرکت داد تا بـه بهترین بازی تاریخ جهان رأی دادند.

دراین اتفاق نام ۵۰ بازی کـه رکورد بیشترین مخاطبان را شکسته بودند نیز در کتاب رکوردها ثبت شد و در میان ۵۰ بازی برتر جهان Call of Duty توانست عنوان نخست رابه خود اختصاص دهد و نام خودرا بعنوان بهترین بازی جهان معرفی کند.
باریک‌ترین گوشی هوشمند
شرکت چینی Oppo 30 اکتبر ۲۰۱۴ یعنی حدود دوهفته قبل نام گوشی هوشمند جدید خود موسوم بـه R5 را بعنوان باریک‌ترین گوشی جهان در کتاب رکورد هـای جهانی ثبت کرد.

این گوشی تنها ۸/۴ میلی‌متر ضخامت دارد و تمام امکانات یک گوشی هوشمند پیشرفته را شامل میشود. پیش از این گوشی هوشمند Elife S5. 1 ساخت شرکت Gionee عنوان باریک‌ترین گوشی هوشمند جهان را در اختیار داشت.
بزرگ‌ترین سطح موزاییکی
شرکت سونی در جریان برگزاری «کنگره جهانی تلفن‌همراه» در بارسلونای اسپانیا ۱۹۶ دستگاه گوشی هوشمند Xperia ZL را کنار یک دیگر قرار داد کـه این سطح در فضایی بـه مساحت ۱۴متر در ۱۴ متر ایجاد شد.

این گوشی‌ها با یک دیگر سازماندهی شدند تا در نهایت بزرگ ترین سطح موزاییکی جهان برای پخش نمایش ساخته شود و عکسهای ویدیویی در آن بـه نمایش درآید.

هر دستگاه گوشی هوشمند Xperia ZL نمایشگر لمسی ۵ اینچی دارد کـه عکسهای در آن باکیفیت Full HD پخش می شود و تراکم تصویر در آن ۴۴۳ پیکسل در هر اینچ مربع اسـت.

برای این گوشی هوشمند پردازنده چهار هسته‌ای با توان ۵/۱ گیگاهرتز برای هر هسته پردازشگر درنظر گرفته شده اسـت و از دیگر امکانات بکار رفته در آن میتوان بـه رم ۲ گیگابایتی و نسخه Jelly Bean سیستم‌عامل اندروید اشاره کرد.

کوچک‌ترین شارژر تلفن‌همراه
کـوچک‌ترین شارژر مـخصوص تلفن‌های همراه در جهان Fuel Micro Charger نام دارد کـه نام آن در کتاب رکورد هـای جهانی ثبت شده اسـت.

طول، عرض و ضخامت این شارژر بـه‌ترتیب ۳۳، ۲۳ و ۱۳ میلی ‌متر اسـت و البته یک باتری ۵C لیتیوم-یونی را در خود جای داده اسـت تا هر زمان کـه دسترسی بـه جریان الکتریسیته وجود نداشت بتوان از انرژی ذخیره شده در آن استفاده کرد.
این باتری قادر اسـت امکان صحبت کردن با تلفن همراه برای ۳۰ دقیقه را فراهم کند و برای آن سیستم ورودی microUSB درنظر گرفته شده اسـت.

کوچک‌ترین شارژر جهان مجهز بـه باتری داخلی کمی بزرگ‌تر از یک سکه ساخته شده اسـت و شرکت امریکایی Devotec Industries وظیفه طراحی و تولید آنرا برعهده داشته اسـت.

این شارژر ۷۱ گرم وزن دارد و سه چراغ LED با رنگ‌های مختلف روی آن تعبیه شده اسـت تا از میران انرژی کـه داخل باتری ذخیره شده اسـت مطلع شوید.

سبک‌ترین تلفن همراه جهان
این گوشی تلفن همراه Willcom Phone Strap 2 نام دارد و توسط محققان ژاپنی ساخته شده اسـت. طول، عرض و ضخامت سبک‌ترین تلفن‌همراه بـه ترتیب ۷۰، ۳۲ و ۷/۱۰ میلی‌متر و وزن آن ۳۲ گرم اسـت.

این گوشی هوشمند بـه نمایشگر OLED مجهز شده اسـت و از کنار بدنه یک آنتن ویژه بیرون می آید کـه قدرت آنتن‌دهی گوشی را بالا میبرد. نمایشگر این گوشی می تواند عکسهای را باکیفیت ۹۶ در ۹۶ پیکسل پخش کند.

این محصول در سه رنگ مشکی، طوسی و صورتی ساخته شده اسـت و کتاب رکورد هـای جهانی نام آنرا بعنوان سبک‌ترین گوشی جهان ثبت کرده اسـت. پیش از این شرکت Modu با ساخت دستگاه ۱/۴۰ گرمی خود عنوان تولیدکننده سبک‌ترین گوشی جهان رابه خود اختصاص داده بود.

بیشترین پیامک ارسال شده
«بِل آلیانت» با ارسال بیشترین تعداد پیامک توانست نام خودرا در کتاب رکورد هـای رکورد هـای گینس بـه ثبت برساند.

این دختر جوان کانادایی در ماه فوریه این رکورد را ثبت کرد و طی آن بـه صورت هم زمان بـه هزار و ۷۲ نفر پیامک فرستاد و پولی کـه از این راه بـه دست آورد رابه مرکز Bell Let’s برای حمایت از بهداشت و سلامت روان اعطا کرد.

رکورد قبلی برای ارسال بیشترین تعداد پیامک هم زمان را یک جوان امریکایی ثبت کرده بود کـه طی آن بـه ۶۷۷ نفر پیامک فرستاده بود. لازم بـه ذکر اسـت کتاب‌ کتاب گینس رکورد مرتفع‌ترین تماس تلفنی رابه نام «راد بیبِر» کـه یک جوان بریتانیایی اسـت، بـه ثبت رساند.

او با گوشی Moto Z8 موتورولا توانست در ارتفاع ۸ هزارو ۸۴۸ متری در قله اورست تماس تلفنی برقرار کند.
بزرگ‌ترین تماس کنفرانسی جهان
کتاب رکورد هـای گینس رکورد بزرگ‌ترین تماس کنفرانسی تلفنی جهان را در کالیفرنیای امریکا بـه ثبت رساند. این کنفرانس با همکاری مرکز Broadnet، شرکت مخابراتی The Contact Group and New و شرکت مخابراتی The TeleForum برگزار شد ودر آن ۱۶ هزار و ۹۷۲ نفر دریک تماس تلفنی حاضر شدند و بـه مدت ۱۰ ثانیه این تماس را برقرار کردند.

مرکز Broadnet با ثبت این رکورد نشان داد کـه خدمات مخابراتی چگونه میتوانند دریک زمان در اختیار جمع گسترده‌ای از کاربران قرار بگیرند. پیش از این رکورد بزرگ ترین تماس تلفنی کنفرانسی جهان با حضور ۱۰ هزار و ۴۲۴ نفر در کتاب رکورد هـای جهانی بـه ثبت رسیده بودو البته طول این تماس هم تنها ۱۰ ثانیه بود.

بزرگ‌ترین گوشی هوشمند جهان
شرکت مایکروسافت برای تبلیغات خود گوشی هوشمندی را در یکی از خیابان‌های امریکا با نمایشگر ۵۵ فوتی نصب کرد کـه ارتفاع این نمایشگر با یک ساختمان ۶ طبقه برابری می کند.

این گوشی هوشمند کـه بـه سیستم‌عامل ویندوز فون مجهز شده اسـت در میدان Herald نیویورک نصب شده اسـت و تمامی امکانات یک گوشی هوشمند معمولی را شامل می شود.

شرکت مایکروسافت این گوشی هوشمند عظیم‌الجثه را برای تبلیغ نسخه جدید سیستم‌عامل تلفن همراه خود راه‌اندازی کرد و البته، ساخت آن چندین ماه طول کشید.

مایکروسافت بر این باور اسـت کـه ویندوز فون نگاه کاربران بـه دنیای تلفن همراه را تغییر داده اسـت و بهمین خاطر این گوشی بزرگ برای تغییر نحوه تبلیغات تلفن همراه ساخته شده اسـت.
گران‌ترین عدد تلفن همراه
طی یک مزایده کـه چندی پیش در شهر دوحه پایتخت کشور قطر برگزار شد، عدد تلفن همراه ۶۶۶۶۶۶۶ بـه قیمت ۱۰ میلیون ریال قطر«۷۵/۲ میلیون دلار» فروخته شد.

این مزایده را شرکت مخابراتی Qtel برگزار کرد و با این اتفاق گران‌ترین عدد تلفن همراه در جهان را وارد کتاب رکورد هـای جهانی کرد. این مزایده با قیمت پایه یک میلیون ریال قطر آغاز شد ودر همان ثانیه اول یک فرد پیشنهاد خرید آن رابه قیمت ۱۰ میلیون ریال قطر اعلام کرد.

«والد محمد السید» خرید عدد تلفن همراه ۶۶۶۶۶۶۶ اعلام کرد کـه از این اتفاق احساس رضایت کامل میکند و معتقد اسـت کـه پرداخت این مبلغ برای بـه دست آوردن این عدد کاری منطقی بوده اسـت.
از دیگر رکورد هـای فناورانه کـه در کتاب رکورد هـای گینس بـه ثبت رسیده اسـت می توان بـه بزرگ ترین گوشی هوشمند اندرویدی، قویترین گوشی هوشمند جهان، گران‌ترین گوشی جهان، ارزان‌ترین گوشی جهان و… اشاره کرد.