۲۷ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

درمان ام اس

خرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

درمان ام اس

درمان ام اس : افرادی که مبتلا به ام اس هستند ، باید توجه داشته باشند که در مراحل ابتدایی به تشخیص و درمان زود هنگام بیماری ام اس بپردازد. از این جهت با مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و انجام آزمایشات مخصوص و معاینه توسط متخصص مغز و اعصاب  درمان بیماری را آغاز نمایید.

افرادی که مبتلا به بیماری ام اس شده اند ، معمولا دچار عوارضی چون اختلالات روحی روانی نظیر اختلالات اضطرابی و افسردگی می شوند. به همین دلیل حتما باید زیر نظر متخصص مغز و اعصاب تحت درمان قرار گیرند.

فیزیوتراپی مکرر به منظور درمان ضایعات حرکتی ناشی از بیماری ام اس بسیار تاثیر گذار می باشد. افراد مبتلا به بیماری ام اس باید توجه داشته باشند که حضور در محیط های گرم موجب تشدید علائم بیماری خواهد شد ، از این رو از قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد خودداری نمایید.

نشانه بیماری ام اس

بیماری ام اس دارای علائم بیماری مختلفی می باشد که بسته به ماهیت بیماری ، در هر فرد به طور کاملا متفاوت بروز می دهد. علائم بیماری ام اس ، ممکن است با گذشت زمان و سالانه ، ماهانه و حتی روزانه تشدید پیدا کند و تغییر یابد.

خستگی و ضعف هنگام راه رفتن ، از رایج ترین علائم نشانه های بیماری ام اس می باشد.

اغلب افرادی که مبتلا به بیمای ام اس هستند ، همواره از احساس ضعف و خستگی خود احساس نارضایتی می کنند. این موضوع برای فرد آزار دهنده بوده چرا که برای انجام فعالیت های روزمره نیز دچار مشکل خواهند شد.

همچنین این افراد به گونه های مختلف در راه رفتن نیز دچار مشکل خواهند شد.

متاسفانه هنوز درمان قطعی برای بیماری ام اس یافت نشده ، اما دانشمندان سراسر دنیا همواره به دنبال راهی برای پیدا کردن درمان ام اس می باشند.

امروزه پزشکان برای کنترل بیماری ام اس ، از دارو های خوراکی و تزریقی مختلفی نظیر دارو های تعدیل کننده سیستم ایمنی و اینترفرون ها استفاده خواهند کرد.

حمله های ام اس ، بسته به محل درگیری در مغز و مسئولیت و عملکرد آن در سیستم عصبی مرکزی ، با علائم و نقصان متفاوتی همراه می باشند.

توجه داشته باشید حمله های عصبی فقط زمانی جزو حمله های ام اس محسوب می شوند که تا ۲۴ ساعت به طور متوالی ادامه داشته باشد.

یکی از علائم تشخیص بیماری ام اس ، مشاهده حداقل دو حمله در دو نقطه مختلف بدن به فاصله حداقل یک ماه می باشد.