۲۵ مهر ۱۳۹۸
مهر ۲۵, ۱۳۹۸

جراحی بینی طبیعی

مهر ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : افراد بسیاری هستند که ترجیح می دهند طی جراحی بینی تنها ایرادات بینی شان برطرف شود و فرم بینی آن ها از حالت طبیعی خارج نگردد تا دیگران متوجه عمل زیبایی وی نشوند. ( فوق تخصص پلاستیک )

نکته قابل توجه در جراحی بینی این است شرط موفق بودن عمل لزوما کوچک شدن بینی و رسیدن به فرم دلخواه نیست ، بلکه برای زیبا شدن باید میان بینی و اجزای صورت تناسبات رعایت شوند. یعنی باید ارتفاع ، طول و پهنی بینی با سایر اجزای صورت مقایسه شوند و در جراحی بینی لحاظ گردد. در واقع طول بینی باید با فاصله میان ابتدای بینی تا خط رویش مو و همچنین فاصله نوک بینی تا چانه متناسب باشد. زمانی که طول بینی کوچک گردد ، ممکن است تناسبات صورت را بهم بریزد و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین عرض بینی باید متناسب با عرض لب باشد به طوریکه بیش از حد باریک یا پهن بودن بینی موجب بهم ریختن تناسبات صورت فرد خواهد شد.

خصوصیات بینی طبیعی
تا به امروز و در هر دوره مدل خاصی از بینی رواج پیدا می کند و با گذشت زمان و به تدریج از محبوبیت آن ها کاسته خواهد شد. این در حالیست که مدل طبیعی بینی همیشه محبوب بوده و به اصطلاح عامیانه هیچ وقت از مد نمی افتد.

با وجود همه پیشرفت هایی که تکنولوژی در همه زمینه ها از جمله علم پزشکی داشته و به طبع به دلیل اینکه سال های زیادیست که در کشور ما جراحی زیبایی بینی انجام می شود ، جراحان بینی تجربه بسیاری در این زمینه دارند به طوریکه بسیاری از افراد از خارج کشور برای انجام جراحی زیبایی بینی نزد پزشکان ایرانی می آیند.

امروزه بر خلاف گذشته که جراحی بینی به صورت کاهنده انجام می شد ، به جای حذف بافت های بینی ساختار بینی تقویت و اصلاح می شود و به تنفس بیمار توجه به سزایی خواهد شد.

در جراحی بینی طبیعی فرم بینی تغییر چندانی نمی کند و تنها ایرادات آن برطرف می شود. ایرادات بینی شامل مشکلات ظاهری همچون قوز و برآمدگی ، کج بودن بینی ، پهن بودن بیش از حد بینی و افتادگی نوک بینی و مشکلات عملکردی نظیر مشکلات تنفسی ، انحراف و پولیپ بینی می شود.

در بینی طبیعی پل بینی کاملا صاف بوده و هیچ قوسی در آن وجود ندارد. به همین دلیل نوک بینی نیز سربالا نیست و زاویه آن تا لب حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد.

خوشبختانه هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی به راحتی به صورت طبیعی جراحی می شوند و نتایج بسیار خوبی از عمل کسب می کنند. در واقع بینی استخوانی به بینی ای گفته می شود که پوست نازکی داشته و ساختار بینی از استحکام بالایی برخوردار است. این در حالیست که بینی گوشتی دارای غضروف بسیار ضعیف بوده و پوست بینی در مقایسه با بینی استخوانی از استحکام بیشتری برخوردار می باشد.

به طور کلی نازک بودن پوست بینی از اهمیت ویژه ای در جراحی بینی برخوردار است چرا که جراح راحت تر می تواند به بینی شکل بدهد. البته پوست های خیلی نازک هم می توانند مشکل ساز باشند.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی
بینی های فانتزی ( عروسکی ) در مقایسه با بینی طبیعی کمی کوچک تر بوده و زاویه نوک بینی تا لب بالا حدود ۱۰۰ درجه می باشد و نوک بینی سربالا خواهد بود.

هچنین در عمل بینی فانتزی ، بینی بیشتر دستخوش تغییراتی می شود و قوس بیشتری در پل بینی ایجاد خواهد شد.

انجام جراحی بینی فانتزی به دقت بیشتری نیاز داشته و در مقابل بیمار حتما باید انتظار معقول و منطقی از جراحی بینی داشته باشد چرا که بیش از حد کوچک شدن بینی موجب بروز مشکلات تنفسی خواهد شد.

همچنین افرادی که دارای بینی گوشتی هستند قادر به انجام جراحی بینی فانتزی نمی باشند ، زیرا همانطور که گفته شد پوست ضخیم آن ها موجب می شود تا تغییرات حاصل شده چندان قابل رویت و ملموس نباشند ؛ ولی بینی های استخوانی برای انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب اند.

بهترین جراح بینی طبیعی
انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از اهمیت بالایی برخوردار است و از آنجایی انجام عمل بینی ضرورتی ندارد ، فرد از وقت کافی برای انتخاب جراح بینی خوب برخوردار می باشد. بنابراین برای این انتخاب دقت کنید و عجله را کنار بگذارید.

اما به دلیل اینکه امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی شده ، به طبع تعدد جراحان بینی نیز افزایش یافته و کمی انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه نیازمند دقت بیشتری است.

از این رو در ادامه قصد داریم شما را با چند ویژگی جراح بینی خوب آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتری اقدام به انتخاب نمایید.

ویژگی های جراح بینی خوب
جراح بینی خوب می تواند انواع جراحی بینی را انجام دهد و نتایج مطلوبی از عمل کسب نماید. شما می توانید برای سنجش میزان مهارت جراح به مشاهده نمونه کار های ایشان بپردازید. به این منظور می توانید به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام پزشک مراجعه فرمایید.
جراح بینی خوب وجدان کاری داشته و علاوه بر اینکه منافع مالی خود را در نظر نمی گیرد ، سلامت و رضایت بیمار را در درجه اول کار خود قرار می دهد.
یک جراح بینی خوب علاوه بر ظاهر و تناسبات صورت فرد ، تنفس بیمار را نیز در نظر می گیرد.
ایشان با صبر و شکیبایی و با صداقت به همه سوالات بیمار پاسخ می دهد و سعی می کند نگرانی های فرد را برطرف نماید.
جراح بینی خوب می تواند در بیمار حس اعتماد ایجاد کند تا فرد متقاضی با خیال راحت جراحی کند.
جراح بینی موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی آگاه سازد تا در روند جراحی اخلال ایجاد نشود و بیمار دوران نقاهت راحت و کوتاه تری را تجربه نماید.
هزینه جراحی بینی طبیعی
در واقع هزینه جراحی بینی ارتباط چندانی با فرم درخواستی بیمار نداشته و بیشتر به دستمزد جراح بستگی خواهد داشت. جراح بینی بسته به سابقه و مهارت خود هزینه های عمل را محاسبه می کند. فرد متقاضی باید توجه داشته باشد که علاوه بر دستمزد جراح ، هزینه های کلینیک را نیز در نظر بگیرد.