۲۴ مهر ۱۳۹۸
مهر ۲۴, ۱۳۹۸

جراحی بینی باز

مهر ۲۴, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : در حال حاضر اغلب مردم بیش از پیش به زیبایی چهره خود اهمیت می دهند و همواره به دنبال اصلاح ایرادات ظاهری خود هستند. از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تاثیر بسیاری در زیبایی چهره خواهد داشت و به همین جهت جراحی بینی رایج ترین عمل زیبایی در میان اقشار مختلف مردم است. ( متخصص گوش و حلق و بینی )

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام خواهد شد. در جراحی درمانی بینی مشکلات عملکردی بینی رفع شده و جراحی زیبایی بینی برای اصلاح ایرادات ظاهری بینی انجام می شود. لازم به ذکر است بیمه هزینه جراحی بینی درمانی را متقبل می شود ولی برای جراحی زیبایی بینی هزینه ای پرداخت نمی کند.
اما جراحی بینی به روش انجام خواهد شد :

جراحی بینی بسته

انتخاب اینکه کدام روش برای جراحی مناسب تر است، بستگی به مهارت و سلیقه جراح بینی دارد. هر یک از روش های باز و بسته مزیت و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

در این جراحی برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا گفته می شود ایجاد می شوند و پس از اینکه پوست به کمک ابزاری مخصوص از ساختمان بینی جدا شد، با توجه به تناسبات صورت و سلیقه بیمار ، تغییرات اعمال می شود.

در این روش دید جراح بینی ، باز است و اشراف کاملی به ساختمان بینی داشته، از این رو بیشتر جراحان ترجیح می دهند که عمل بینی را از طریق روش باز انجام دهند. لازم به ذکر است در جراحی بینی به روش باز ، احتمال نا متقارنی یا بروز مشکلات ثانویه بسیار کم است.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش به بافت پوست آسیبی نمی رسد و برش ها تنها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. معمولا جراحی بینی بسته به دلیل محدودیت دیدی که برای جراح وجود دارد، اولیوت دوم آنها می باشد.

انتخاب جراح بینی خوب

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی خوب و با سابقه می باشد که در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است.

آنچه پیداست جراحی بینی از عمل های لازم و ضروری نیست که لازم باشد فوری انجام شود. به همین دلیل افراد برای انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از زمان و وقت کافی برخوردار هستند.

ویژگی های جراح بینی خوب

جراح بینی خوب قادر به انجام انواع جراحی بینی می باشد.
وجدان کاری داشته و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، سلامت و رضایت بیمار را اولیت قرار می دهد.
جراح بینی خوب با در نظر گرفتن سلیقه ، نظر و تناسب صورت بیمار اقدام به جراحی می نماید.
جراح بینی موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد.

شما می توانید برای مشاهده نمونه کار های دکتر محمد ارمی ، بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی ، به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.