۲۷ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

آیا بستنی خوردن در زمان بارداری خطرناک است؟

خرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

آیا بستنی خوردن در زمان بارداری خطرناک است؟

آیا مصرف بستنی در طول بارداری مجاز است؟ آیا بستنی به طور کلی مجاز است و یا باید درباره تمیز بودن و عدم وجود باکتری اطمینان حاصل کرد؟ اگر خیلی سریع سردتان می شود یا سینوزیت دارد پیش از مصرف بستنی در طول بارداری با پزشک خود صحبت کنید.

میل شدیدی که نمی‌گذارد از خوردن یک خوراکی صرف‌نظر کنید، همراه نه ماهه شماست.

میلی که اگر نگوییم همه‌اش، لااقل می‌توانیم ادعا کنیم بخش قابل توجهی از آن دست خودتان نیست. شمایی که تا دیروز از خوردن سالاد سبزیجات فراری بوده‌اید، ممکن است در این ماه‌ها عاشق طعم و عطر کاهو شوید یا اینکه بعد از سال‌ها گریزان بودن از بوی ماهی، غذای دریایی خوردن، کار هر روزتان شود.

شما ممکن است عاشق پفک شور یا شکلات شیرین شوید. بخشی از این عشق، حاصل شرایط خاص‌تان در دوران بارداری است. اما مانند هر اشتیاق دیگری، نمی‌توانید بدون کنترل کردنش از خود و زندگی‌تان محافظت کنید.

باردارید و عاشق بستنی شده‌اید؟ اشکالی ندارد! نه سرمای این خوراکی باعث یخ زدن جنین شما می‌شود و نه شیری که در آن به کار رفته تب مالت را به جان شما می‌اندازد. شما می‌توانید گاه‌گداری خوراکی محبوب‌تان را میل کنید، اما نباید از یاد ببرید که زیاد مصرف کردن آن، درست مانند مصرف بی‌رویه بسیاری از خوراکی‌های دیگر در دوران بارداری، می‌تواند سلامت شما و جنینتان را به خطر بیندازد.

چه می‌خورید؟
شاید از خود پرسیده باشید که بستنی که وقت خریدنش چشم‌هایتان برق می‌زند، چه مواردی در خود دارد و چرا باید با حساسیت بیشتری سراغ آن بروید.
نصف فنجان بستنی حدود ۱۶ گرم شکر دارد و گرچه ۱۱۱ کیلوکالری انرژی به شما می‌دهد، اما می‌تواند با تکرار شدن دفعات مصرفش، خطر ابتلای شما به دیابت بارداری را بیشتر کند. بیماری‌ای که ممکن است کار شما را در این ماه‌ها به تزریق انسولین یا رژیم‌های غذایی خاص بکشاند.

انرژی زیادی که این خوراکی به شما می‌رساند، می‌تواند زمینه را برای چاق شدنتان در ماه‌های بارداری فراهم کرده، و احتمال دچار شدنتان به زایمان زودرس یا ضروریت سزارین شدن زودتر از موعد را ایجاد کند.